Kontakt731 200 213Praca

Jak chronić głowę w trakcie spawania?

Spawanie bez przestrzegania zasad BHP nie jest bezpieczne. Powodem tego jest ekspozycja na iskry i oślepiające błyski łuku elektrycznego, która może prowadzić do trwałego uszkodzenia wzroku. Dodatkowo opiłki spawanych metali mogą poparzyć nieosłoniętą skórę spawacza. Niebezpieczne są także rakotwórcze opary oraz substancje chemiczne, będące efektem tego procesu. Aby uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych, należy nosić odzież ochronną, a dodatkowo szczególnie dbać o ochronę twarzy. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej akcesoriom, które skutecznie chronią głowę w trakcie spawania.

Jaki jest skuteczny sposób na ochronę głowy podczas spawania?

Wśród środków ochrony osobistej niezbędnych podczas spawania wymienić należy gogle ochronne. Ich zadaniem jest ochrona oczu przed negatywnym działaniem promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego. Takie okulary wyposażone są w specjalne filtry ochronne – pasywne i samościemniające. Filtry w żaden sposób nie ograniczają widoczności, ale jednocześnie dostatecznie chronią narząd wzroku. Alternatywą dla okularów ochronnych są przyłbice spawalnicze, które zapewniają jeszcze skuteczniejszą ochronę. Ich przewaga nad klasycznymi goglami wynika z tego, że oprócz oczu dodatkowo zabezpieczają też całą twarz i część głowy przed opiłkami metali. Skutecznie chronią więc nie tylko wzrok, ale i skórę przed poparzeniami.

Przyłbice spawalnicze zakrywają twarz, ale wyposażone są w specjalne systemy wentylacyjne, dzięki czemu nie ograniczają dostępu powietrza. Podczas ich noszenia spawacz nie ma zatem problemów z oddychaniem. Dużą popularnością na rynku cieszą się też w pełni zabudowane przyłbice, które chronią oczy, twarz i głowę, a dodatkowo jeszcze drogi oddechowe. Takie wielofunkcyjne przyłbice wyposażone są w filtry, które oczyszczają powietrze, zanim jeszcze trafi ono do płuc spawacza. W ten sposób chronią go przed wdychaniem toksycznych związków i rakotwórczych oparów. I choć takie modele przyłbic są obecnie najdroższe na rynku, ich wybór gwarantuje najwyższy poziom ochrony.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Daj znać innym co myślisz o tym poście.
Najpierw musisz się zalogować.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop