Kontakt731 200 213Praca

Mój prąd 5.0 już ruszył

Mój prąd 5.0

Program "Mój Prąd" został wprowadzony przez rząd Polski w celu zachęcenia mieszkańców kraju do korzystania z energii odnawialnej oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. W ramach programu, do dyspozycji są dotacje dla osób fizycznych, przedsiębiorstw i instytucji, które chcą zainwestować w instalację paneli fotowoltaicznych.

Od 2021 roku rząd wprowadził nową edycję programu - "Mój Prąd 5.0", w ramach którego przewidziano dotacje na instalację paneli słonecznych o mocy do 50 kWp. Oznacza to, że program został znacznie rozbudowany i objął szerszy zakres odbiorców.

W przypadku osób fizycznych, dotacje z programu "Mój Prąd 5.0" pokrywają nawet do 70% kosztów zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych. Warto jednak pamiętać, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, otrzymanie dotacji wymaga spełnienia kilku wymagań - m.in. posiadania odpowiedniego pozwolenia na budowę oraz przestrzegania wymagań dotyczących jakości i wydajności instalacji.

Przedsiębiorstwa oraz instytucje również mogą skorzystać z programu "Mój Prąd 5.0". W tym przypadku dotacje są dostępne na pokrycie do 45% kosztów inwestycji. Maksymalna kwota dotacji to 3 miliony złotych.

Warto podkreślić, że dotacje z programu "Mój Prąd 5.0" są dostępne tylko dla nowych instalacji paneli fotowoltaicznych. Oznacza to, że jeśli już posiadasz taką instalację, nie będziesz mógł skorzystać z programu. Ponadto, program obejmuje tylko instalacje na nieruchomościach, na których znajdują się punkty poboru energii elektrycznej.

Podsumowując, program "Mój Prąd 5.0" to świetna okazja dla osób chcących inwestować w energię odnawialną. Dostępne dotacje pozwalają na pokrycie znacznej części kosztów instalacji paneli fotowoltaicznych. Warto jednak pamiętać, że otrzymanie dotacji wymaga spełnienia pewnych wymagań oraz posiadania odpowiedniego pozwolenia na budowę. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami programu i skorzystania z możliwości, jakie oferuje!

Dla osób fizycznych, dotacje z programu "Mój Prąd 5.0" pokrywają nawet do 70% kosztów zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych, jednak nie więcej niż 50 tysięcy złotych. Oznacza to, że przykładowo, koszt inwestycji w wysokości 70 tysięcy złotych może być dofinansowany kwotą 49 tysięcy złotych.

W przypadku przedsiębiorstw oraz instytucji, dotacje z programu "Mój Prąd 5.0" pokrywają do 45% kosztów inwestycji, ale maksymalna kwota dotacji to 3 miliony złotych. Oznacza to, że przykładowo, inwestycja o wartości 6,7 miliona złotych może być dofinansowana kwotą 3 milionów złotych.

Warto jednak pamiętać, że maksymalna kwota dotacji nie zawsze będzie dostępna, ponieważ decydujący czynnik to procent kosztów całej inwestycji. Ostateczna kwota dotacji zależy od wielu czynników, takich jak wielkość instalacji, wydajność paneli, lokalizacja inwestycji i wiele innych.

Miejmy jednak na uwadze, że otrzymanie dotacji z programu "Mój Prąd 5.0" wymaga spełnienia pewnych wymagań oraz posiadania odpowiedniego pozwolenia na budowę. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące programu oraz warunki otrzymania dotacji można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wysokość dofinansowania (do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż):

   1. Mikroinstalacja fotowoltaiczna: 6 000,00 zł (tylko grupa 1 i 2 Wnioskodawców);

   2. Mikroinstalacja fotowoltaiczna + urządzenie dodatkowe:

a) 7 000,00 zł (grupa 1 i 2 Wnioskodawców);

b) 3 000,00 zł (grupa 3 Wnioskodawców).

   3. Urządzenia dodatkowe:

 a) Magazyn ciepła/urządzenie grzewcze:

     1) Magazyn ciepła: 5 000,00 zł;

     2) Gruntowe pompy ciepła - pompy ciepła grunt/woda, woda/woda: 28 500,00 zł;

     3) Pompa ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej: 19 400,00 zł;

     4) Pompa ciepła powietrze/woda: 12 600,00 zł;

     5) Pompy ciepła typu powietrze/powietrze: 4 400,00 zł

 b) Magazyn energii elektrycznej: 16 000,00 zł

 c) System zarządzania energią HEMS/EMS: 3 000,00 zł

 d) Kolektory słoneczne c. w. u.: 3 500,00 zł

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Daj znać innym co myślisz o tym poście.
Najpierw musisz się zalogować.
test, asdfasdfa, aasfasdfsdf

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop