Kontakt731 200 213Praca
Kategorie
Filtry
 • Promocje
  Dostępne
 • Cena
  -
 • Producent
  • ESAB
  • Schmith
  • Lincoln Electric
  • Spartus
  • OPN Chemie
  • Tecweld
  • Amasan
  • Ideal
 • Średnica
  -
  mm

Materiały spawalnicze

Ta kategoria asortymentowa naszego sklepu online obejmuje m.in. preparaty antyodpryskowe zapewniające ochronę dyszom palników i uchwytów, multispraye zabezpieczające urządzenia przemysłowe przed korozją oraz różnorodne topniki, również do lutowania miękkiego. W sprzedaży dostępne są też oczywiście takie materiały spawalnicze jak elektroda wolframowa, rutylowa (idealna do prac montażowych) i zasadowa, a także drut samoosłonowy czy proszkowy umożliwiający pracę we wszystkich pozycjach i doskonale sprawdzający się w obszarze konstrukcji okrętowych.

Bez problemu zaopatrzysz się u nas w profesjonalne elektrody o bardzo wysokiej trwałości, uniwersalne druty spawalnicze do migomatu SG2 stosowane na szeroką skalę w przemyśle motoryzacyjnym i wiele innych wysokiej jakości materiałów. Gwarantujemy bardzo dobre parametry wyrobów - pochodzą one od cenionych w branży producentów: ESAB, Lincoln Electric, Schmith oraz OPN Chemie, więc na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Skorzystaj z naszej oferty, nie pożałujesz!

Materiały spawalnicze dzielimy na podstawie urządzeń na jakich będziemy przeprowadzać proces spawalniczy:

1. Mig/mag(półautomat spawalniczy, podawanie materiału jest półautomatyczne i materiałdodatkowy wychodzi z palnika uchwytu)

2. Tig(podawanie materiału poprzez przesuwanie pręta drugą ręką, która nie trzymapalnika)

3. MMA (spawanie elektrodą)

4.Spawanie gazowe ( palnik gazowy i dodajemy pręty do spawania gazowego – podobne jak do tiga)

5. Spawanie pod topnikiem metoda 121.

 

Następnie dzielimy materiały na podstawie rodzajów materiału spawanego, najpowszechniejsze to:

1. Stal czarna ( sg2/sg3 )

2. Stal nierdzewna ( 304,308 , lub Kwasówka – 316). Często wystepuje np. 308lsi, 316L,te ostatnie np. Si oznacza dodatek np. krzemu

3. Stal przejściowa ( łączenie stali czarnej ze stalą nierdzewną – 309 lsi/309l/309mol)

4.Aluminium

5. Żeliwo

 

 1.Mig/mag(półautomat spawalniczy)

Drutywystępują nawinięte na szpule 5kg / 15/16/18kg.

Druty sg2 służą do spawania stali czarnej. Np. samochodówka, płoty, konstrukcje itd.Materiały ESABa. Lincolna, Bohlera, itd. Posiadają dodatkowo atesty materiałowe, są jednak odpowiednio droższe. Np. drut ESAB Autrod 12.51 to najpowszechniejszy materiał do spawania stali SG2 tej firmy.

Druty występują w tej metodzie głównie w średnicach 0,8mm / 1,0mm / 1,2 mm. Rzadko kiedy występują w średnicy 0,6mm lub 1,6mm.

 

Druty proszkowe- są to druty które mają w środku proszek, dając dodatkowe właściwości dla spoiny podczas spawania. Powszechne wykorzystanie znajdują w przemyśle stoczniowym.

 

Druty do stali nierdzewnej to te z oznaczeniami 308lsi, 316lsi (316 jest powszechnienazywane kwasówką, bo jest kwasoodporna). Są również warianty drutów do stalinierdzewnych i przejściowych z wypełnieniem proszkowym.

 

Druty do aluminium najpowszechniejsze to AlMg4,5  lub AlMg5

 

2.Tig

 

Do tej metody materiały do spawania przyjmują formę prętów o długości 1m. Posiadają również różne średnice. Najpowszechniejsze to 1,6 / 2,0 / 2,4 / 3,2.

Wszystkie przedrostki „tigrod” m.in. w Esabie oznaczają ,że są to pręty do spawania właśnie metodą tig. Stal czarna i nierdzewna jest w opakowaniach 5kg, aluminium zaś w opakowaniach 2,5kg.

 

 3. MMA

 

Tutaj spawamy elektrodami. Dzielimy je na elektrody rutylowe izasadowe. Elektrody rutylowe stosowane są do spawania konstrukcji, gdzie konstrukcja nie będzie poddawana wysokim próbom wytrzymałościowym, np. płot. Tam gdzie na konstrukcje będą działały siły statyczne i dynamiczne, stosuje się elektrody zasadowe. Te ostatnie jednak są „trudniejsze w spawaniu” i wymagają odpowiedniego suszenia, przed użyciem.

W Esabie elektrody rutylowe to ER lub z awsem 6013 (jak np.Ok 46.00)

Elektrody zasadowe zaś, to elektrody EB lub z awsem 7018 (jak np.ok 48.00)

 

Elektrody do nierdzewki to ok 61.30 (308lsi) lub 63.30(Kwasówka)

Przejściówki to 67.60 lub 67.70

 

Elektrody do aluminium to 96.01

Elektrody do żeliwa to 92.58

 

4. Spawanie gazowe

 

Ta metoda odchodzi do lamusa ale mamy coś takiego jakmateriały SPG1 . Są to metrowe pręty czarne, lub pomiedziowane. Średnice to zreguły 2,0 / 2,5 / 3,2.Paczki mają z reguły 10kg.

 

5. spawanie pod topnikiem metoda 121

 

To jest spawanie zautomatyzowane. Do realizacji procesupotrzebny jest drut bazowy + topnik. W zależności od materiału. Np. dla staliczarnej częsta jest kombinacja Drut autrod 12.20 + topnik 10.71.

Topnik jest pakowany w worki 25kg

Druty 30kg szpule lub 100kg . Średnice to 2,0/2,5/3,2.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop