Kontakt731 200 213Praca
Kategorie

Farby alkidowe

do wielu zastosowań

Ich aplikacja jest prosta, mogą być stosowane na różnych powierzchniach i są dostępne w cenie na każdą kieszeń. Nie powinno zatem dziwić, że farby alkidowe – zwane także ftalowymi – cechują się tak szerokim wachlarzem zastosowań. Uniwersalność emalii ftalowej jest zasługą jej składu, w której główną rolę odgrywają spoiwo z żywicy alkidowej i naturalne oleje. Zobacz, jakie farby alkidowe znajdziesz w ofercie sklepu Prolit.

Farba alkidowa do drewna, metalu i nie tylko

Uniwersalny charakter emalii alkidowej sprawia, że sprawdza się ona w przypadku różnych powierzchni. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni produkt. Farbą alkidową do metalu pomalujesz m.in. poręcz schodów, loftowe meble i dekoracje wykonane z metalu czy kute ogrodzenie. Nadaje się doskonale do każdej metalowej powierzchni poza ocynkowaną.

Emalia ftalowa do drewna okaże się przydatna podczas malowania drewna i materiałów drewnopochodnych, np. mebli czy boazerii. Unikalne właściwości farb alkidowych sprawiają, że doskonale zwilżają one podłoże, co jest szczególnie istotne w przypadku tego materiału.

Nieco innego podejścia wymaga stosowanie farby alkidowej do drewna na zewnątrz, np. na deskach tarasowych czy meblach ogrodowych. Aby spełniła swoje właściwości i dobrze trzymała się podłoża, warto wybrać produkt o dużej zawartości oleju. Tłusta emalia ftalowa jest trwała, a zatem nie straci szybko na estetyce pod wpływem czynników atmosferycznych i zanieczyszczeń.

Jak używać emalii ftalowej?

Farba alkidowa należy do grupy schnących oksydacyjnie, czyli w reakcji z tlenem. W związku z tym należy ją nakładać cienkimi warstwami. Jeśli powłoka będzie zbyt gruba, dostęp tlenu zostanie ograniczony, a to wpłynie na wydłużenie czasu potrzebnego do utrwalenia. Malowanie emalią ftalową grubymi warstwami może też przyczynić się do pomarszczenia powierzchni i zepsucia finalnego efektu.

Dla uzyskania idealnie gładkiej warstwy farby alkidowej podłoże należy dokładnie oczyścić przed pomalowaniem. Usuń z niego wszystkie luźne elementy, przez które powłoka mogłaby się odspajać, a następnie odpyl i odtłuść powierzchnię – teraz jest gotowa do malowania emalią ftalową!

Co sprawdzi się lepiej: farba alkidowa czy chlorokauczuk?

Zarówno farby alkidowe, jak i chlorokauczukowe stworzą na podłożu ochronno-dekoracyjną powłokę o doskonałych właściwościach użytkowych. Warto jednak pamiętać, że wcale nie musisz wybierać między nimi, bo skład takich emalii można modyfikować, aby uzyskać pożądany efekt.

Co możesz zyskać, jeśli wybierzesz farbę ftalową z chlorokauczukiem? Wyschnie szybciej niż standardowa emalia alkidowa, a do tego będzie odznaczać się podwyższoną odpornością na działanie wody i zanieczyszczenia.

Oferta Prolit obejmuje szeroki wybór farb alkidowych do mebli, metalu, betonu i innych powierzchni. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy, i wybierz najlepszy produkt dla siebie. A jeśli masz z tym problem, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci wybrać taką emalię ftalową, jakiej potrzebujesz.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop