Kontakt731 200 213Praca
Kategorie

Farby na maszyny rolnicze i budowlane

Farba do maszyn rolniczych, przemysłowych i budowlanych – jaka będzie odpowiednia?

Maszyny rolnicze, budowlane lub przemysłowe to sprzęt przeznaczony do pracy w najcięższych warunkach. Aby jednak nie zawiódł w najmniej oczekiwanym momencie, musi być utrzymany w dobrym stanie, również pod względem estetyki. Dowiedz się, jaką farbę do maszyn rolniczych wybrać oraz jakie produkty o takim zastosowaniu znajdziesz w ofercie sklepu Prolit.

Kiedy warto zdecydować się na malowanie maszyn rolniczych?

Wiele osób uznaje, że regularne serwisowanie maszyny w zupełności wystarczy, a ewentualne rysy czy odpryski na lakierze to jedynie drobne mankamenty, które nie wpływają na wartość użytkową sprzętu. Nawet jeśli na początku taki defekt rzeczywiście jest tylko problemem natury estetycznej, to jednak z czasem problem się pogłębia, gdy w uszkodzonym miejscu pojawia się ognisko rdzy.

Korozja, której nie pozbędziesz się od razu, szybko rozprzestrzeni się na większym obszarze, a ostatecznie wpłynie na skrócenie żywotności maszyny. Regularne sprawdzanie stanu powierzchni sprzętu i naprawianie ewentualnych mankamentów przy użyciu farby do maszyn budowlanych, rolniczych czy przemysłowych stanowi gwarancję ochrony przed takimi sytuacjami.

Jaka farba do maszyn rolniczych będzie najlepsza?

Malując metalową powierzchnię maszyny rolniczej, przemysłowej lub budowlanej, musisz używać farby, która sprawdzi się na takiej powierzchni i wytrzyma jej użytkowanie w ciężkich warunkach. Najlepszym wyborem będą emalie alkidowe i na bazie żywic, np. poliuretanowe.

W tej pierwszej grupie znajdują się tzw. olejne farby do maszyn rolniczych i innych. Do ich zalet zalicza się dobrą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz przystępną cenę. Nie zawsze jednak właściwości te idą w parze z estetycznym wyglądem.

Jeśli zależy Ci na prezencji sprzętu, lepszym rozwiązaniem może okazać się farba poliuretanowa farba do maszyn rolniczych. Tworzy powłokę, która nie tylko chroni metal przed zarysowaniem, odpryskiwaniem i działaniem czynników atmosferycznych, ale też zachowuje kolor i połysk przez długi czas.

Jak przygotować powierzchnię pod farbę do malowania maszyn rolniczych?

Aby farba do ciągników rolniczych czy maszyn przemysłowych spełniła swoją rolę, powinna być zaaplikowana na właściwie przygotowane podłoże. Kluczem do sukcesu jest staranne usunięcie starych powłok, które są luźne i odspajają się od podłoża. Jeśli tego nie zrobisz, nowa warstwa farby do maszyn rolniczych po prostu odpadnie wraz ze starą – zatem trzeba będzie wykonać całą pracę od nowa.

Kolejny krok powinno stanowić przeciwdziałanie pojawieniu się korozji. Pomoże w tym zastosowanie specjalnego podkładu antykorozyjnego. Efektem takiego zabiegu będzie też wyrównanie podłoża oraz zwiększenie przyczepności właściwej farby do maszyn przemysłowych czy rolniczych.

Szukasz farby do maszyn rolniczych, przemysłowych czy budowlanych? W ofercie sklepu Prolit znajdziesz szeroki wybór emalii przeznaczonych do takich zastosowań. Wybierz jeden z dostępnych produktów lub skonsultuj się z nami – chętnie pomożemy i wskażemy najlepsze rozwiązanie do pracy, którą zamierzasz wykonać.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop