Kontakt731 200 213Praca
Kategorie
Filtry
 • Wyświetl
  Tylko PROMOCJE
  Tylko dostępne
 • Cena (82,95 zł - 1369 zł)
  -
 • Objętość (1 l - 20 l)
  -
  l
 • Nanoszenie drugiej warstwy przy 20°C (3 godz. - 12 godz.)
  -
  godz.
 • Kolor
  • Dowolny RAL (7)
  • Biały (2)
  • Bezbarwny (2)
  • Ciemnosrebrny (2)
  • RAL 3009 (2)
  • RAL 8017 (2)
  • Jasnosrebrny (2)
  • RAL 7035 (1)
  • RAL 7016 (1)

Farby poliuretanowe

do profesjonalnych zastosowań

Farby poliuretanowe są najczęściej wykorzystywane przez fachowców zajmujących się szeroko pojętym przemysłem, głównie budowlanym, stoczniowym i mechanicznym. Z powodzeniem skorzystasz z nich również w domu i to przy malowaniu różnych powierzchni. Zobacz, jakie poliuretanowe farby zebraliśmy w asortymencie sklepu Prolit.

Czym cechują się emalie poliuretanowe?

Farby poliuretanowe należą do grupy najtrwalszych powłok malarskich. Po zaschnięciu tworzą na powierzchni elastyczną warstwę, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie różnych substancji chemicznych (m.in rozpuszczalników, kwasów, olejów maszynowych), które mogłyby naruszyć integralność pokrycia z mniej trwałej farby.

Nieocenionym atutem farb poliuretanowych jest również to, że doskonale chronią przed korozją i działaniem czynników atmosferycznych. Podłoże pokryte taką emalią nie wyblaknie pod wpływem silnego słońca, nie złuszczy się pod wpływem skrajnych temperatur i nie odmoczy w wodzie. To właśnie z tego powodu często wybiera się farbę poliuretanową do łodzi i jachtów, które ze względu na swoją specyfikę muszą znosić stały kontakt z wodą.

Emalie poliuretanowe występują w dwóch wariantach: jednoskładnikowym i dwuskładnikowym. Pierwsze z nich są gotowe do użycia od razu po otwarciu, bo utwardzają się w kontakcie z wilgocią obecną w powietrzu. Farba poliuretanowa dwuskładnikowa wymaga wcześniejszego wymieszania ze sobą dwóch elementów przed rozpoczęciem malowania. Właściwości obu powłok są porównywalne, zatem największą różnicą jest sposób aplikacji emalii poliuretanowej.

Jedna farba poliuretanowa – wiele zastosowań

Powyższe właściwości sprawiają, że farby poliuretanowe sprawdzają się w wielu sytuacjach. Najczęściej spotkasz się z farbami poliuretanowymi do metalu, przy użyciu których pomalujesz wszystko – od przydomowego ogrodzenia, przez samochód, aż po łódkę. Sprawdzi się m.in. w przypadku stali, żeliwa i metali kolorowych, także tych pokrytych ocynkiem.

Farbę poliuretanową do drewna zastosujesz z kolei przy renowacji najróżniejszych konstrukcji wykonanych z tego surowca. Pomalujesz nią m.in. meble (drewniane i drewnopochodne), boazerię i deski tarasowe.

Do Twojej dyspozycji jest również farba poliuretanowa do betonu, która zresztą sprawdzi się z powodzeniem także w przypadku tynku. Taką emalią możesz pokryć chociażby betonowe ogrodzenia, surową posadzkę w garażu czy schody odlane z betonu.

Jak malować farbą poliuretanową?

Choć szeroka dostępność emalii poliuretanowych w sklepach sprawia, że dostęp do nich mają nie tylko fachowcy, lecz również amatorzy majsterkowania w domowym zaciszu. Osobom zaliczającym się do tej drugiej grupy zalecamy szczególną ostrożność, gdyż mimo wszystko są to preparaty o profesjonalnym zastosowaniu. Warto pamiętać o środkach ochronnych(maseczka i wietrzenie pomieszczenia), a także stosować się do pozostałych zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu.

Emalie poliuretanowe można aplikować różnymi metodami – wałkiem, pędzlem i natryskiem. Możesz też spotkać się z farbą poliuretanową w sprayu, która sprawdzi się przy malowaniu detali.

Zobacz, jakie rodzaje farb poliuretanowych zebraliśmy w ofercie sklepu Prolit, i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop