Kontakt731 200 213Praca
Kategorie
Filtry
 • Promocje
  Dostępne
 • Cena
  -
 • Objętość
  -
  l
 • Zawartość części stałych
  -
  %
 • Nanoszenie drugiej warstwy przy 20°C
  -
  godz.
 • Kolor
  • Dowolny RAL
  • Yellowgreen
  • Redbrown
  • Szary
  • Czerwonobrązowy

Farby na dach

Farby na dach – przywróć pokryciu dachowemu dawną świetność

To naturalne, że z biegiem czasu dach straci na estetyce. Gdy jego wymiana nie wchodzi w grę z oczywistych względów, z pomocą przychodzą farby na dach. Dostępne w różnych wariantach emalie nie tylko poprawią wygląd pokrycia dachu, ale także zabezpieczą je przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Kiedy przyda się farba do malowania dachu?

Palące słońce, śnieg, wiatr niosący zabrudzenia – dach Twojego domu musi stawić czoła wielu wyzwaniom, a mimo to doskonale spełnia swoją funkcję. Po pewnym czasie te niekorzystne czynniki zewnętrzne odcisną na nim swoje piętno, skutkując brakiem połysku, wyblaknięciem koloru lub łuszczeniem się farby na dachu.

Wydawać by się mogło, że to tylko kwestia estetyki i można po prostu nie zwracać uwagi na te drobne defekty, o ile nie masz akurat czasu lub pieniędzy na malowanie dachu. Niestety, bardzo często problem sięga głębiej. Złuszczona farba odkrywa bowiem metalową powierzchnię i sprawia, że staje się ona narażona na bezpośredni kontakt z wilgocią. To z kolei prosta droga do powstania skupisk rdzy, a nawet dziur w pokryciu dachowym – a zaburzenie integralności pokrycia dachowego równa się już poważnym wydatkom.

Malowanie dachu z blachy – jaka farba będzie odpowiednia?

Farby do dachu występują w wielu wariantach. Do wyboru masz m.in. emalie poliwinylowe i akrylowe. Którą z nich wybrać, by malowanie dachu przyniosła jak najlepszy rezultat? Wszystko zależy od tego, jakim materiałem jest pokryty dach. W Polsce najpopularniejszymi opcjami są blacha i blachodachówka, które cechują się dość podobnymi właściwościami, zatem mogą być malowane takimi samymi farbami do dachu.

Malowanie blachy na dachu okaże się wyjątkowo proste, gdy jest on wykonany z blachy powlekanej, która jest wykończona kilkoma warstwami powłok antykorozyjnych. Na dobrą sprawę i poliwinylowa, i akrylowa farba do dachu wchodzą w grę. Przy użyciu obu z nich otrzymasz pożądany efekt. Jaka farba na dach z blachy sprawdzi się przy ocynku? W przypadku tego typu metalu najlepszą przyczepność zapewni poliwinylowa farba do malowania dachu z blachy ocynkowanej.

Zamierzasz odświeżyć powierzchnię z płyty bitumicznej, dachówki ceramicznej lub betonowej? Dobrym wyborem będzie akrylowa farba na dach, która nie tylko chroni przed namnażaniem się grzybów, ale też wykazuje właściwości termoplastyczne, czyli może kurczyć się i rozszerzać w zależności od temperatury otoczenia. Chcesz pomalować dach ze śladami korozji? Samo użycie farby do dachu na rdzę nie wystarczy. Konieczne będzie także staranne oczyszczenie podłoża, aby zyskać stuprocentową pewność, że uda się zatrzymać proces niszczenia.

Nie tylko malowanie dachu – wydajne farby do rynien

Aby pokrycie dachowe i bryła budynku dobrze się prezentowały, musisz zadbać o wszystkie detale. Należą do nich również rynny i rury spustowe. Do ich odświeżenia posłuży Ci specjalna farba do rynien, najlepiej w kolorze dopasowanym do dachu, aby całość prezentowała się spójnie.

Sklep Prolit oferuje bogaty asortyment farb do dachu z blachy, ocynkowanego i nie tylko. Sprawdź, czym Cię zaskoczymy.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop