Kontakt731 200 213
Kategorie

Farby epoksydowe

Farby epoksydowe do zadań specjalnych

Emalie z tej kategorii są nazywane również farbami dwuskładnikowymi, gdyż składają się z dwóch elementów: żywicy epoksydowej i utwardzacza. Na skutek reakcji chemicznej elementy te wiążą się ze sobą, dając bardzo trwałą, a przy tym atrakcyjną wizualnie powłokę, którą pokryjesz różne elementy. Farbą epoksydową pomalujesz niemal wszystko – od metalu i betonu po bardziej specjalistyczne powierzchnie.

Farba epoksydowa do metalu – właściwości i zastosowanie

Za pomocą farby epoksydowej do metalu ochronisz przed korozją metalowe barierki, części konstrukcyjne mebli, bramę garażową czy ogrodzenie – a przy okazji poprawisz ich estetykę. Farbę epoksydową na rdzę możesz aplikować na powierzchnie z różnych metali, zarówno na stal i aluminium, jak i na ocynkowane podłoże.

Czy warto wybrać farbę epoksydową do betonu?

Korzystając z farby żywicznej do betonu, skutecznie pokryjesz nie tylko sam beton, ale także inne powierzchnie, m.in. zaprawę cementową, masę samopoziomującą czy inne podłoże mineralne. Warto sięgnąć po taką emalię nie tylko z powodów natury estetycznej. Zastosowana na podłożu wzmocni je i zwiększy jego wytrzymałość na obciążenia mechaniczne. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności farby do betonu epoksydowej można używać nawet w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności powietrza.

Zamierzasz zastosować farbę do betonu na zewnątrz? Wybierz emalię przeznaczoną do stosowania w miejscach narażonych na czynniki zewnętrzne – tak wodę i zmienną temperaturę, jak promieniowanie UV.

Pozostałe rodzaje farby żywicznej – jakie mogą się przydać?

Beton i metal to jednak niejedyne powierzchnie, które można pokryć powłoką epoksydową. Emalia o takim składzie będzie doskonałym wyborem również w innych przypadkach.

Farba epoksydowa do płytek pozwoli przeprowadzić błyskawiczną i efektowną metamorfozę łazienki czy kuchni wykończonej kafelkami. Przy użyciu farby epoksydowej do drewna odnowisz parkiet, boazerię ścienną lub widoczne belki stropowe. Farbę epoksydową do basenu zastosujesz w przydomowym zbiorniku wodnym lub na rurociągach i zbiornikach na śmieci – aby chronić je przed korodowaniem. Sięgając po farbę podkładową epoksydową, łatwo przeprowadzisz drobne prace naprawcze w swoim samochodzie. Za jej sprawą unikniesz skurczu szpachlówki, podkładu i lakieru, co mogłoby zrujnować ostateczny efekt.

Malowanie epoksydową farbą – praktyczne wskazówki

W przypadku epoksydowych farb najważniejszym etapem pracy jest staranne połączenie obu składników, czyli żywicy i rozpuszczalnika. Poświęć temu zadaniu szczególną uwagę, aby stworzyć jednorodny preparat. Tylko wtedy będzie cechować się pożądanymi właściwościami.

Jeśli farba żywiczna jest za gęsta, konieczne może się okazać jej rozcieńczenie. W tym celu sięgnij po rozpuszczalnik do takich wyrobów, który idealnie połączy się z emalią epoksydową i nada jej pożądaną konsystencję.

Farbę epoksydową najlepiej aplikować przy użyciu wałka o krótkim runie i gładkiej powierzchni. W tej roli dobrze sprawdzi się m.in. narzędzie wykonane z nylonu, który cechuje się długą żywotnością.

W asortymencie sklepu Prolit zebraliśmy szeroki wachlarz farb epoksydowych do różnych zastosowań. Wybierz odpowiednią dla siebie lub skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów, aby wszystko poszło jak z płatka.

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop