Kontakt731 200 213Praca

Jaką przyłbicę wybrać do spawania?

Przyłbice spawalnicze możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • Pasywne
  • Samościemniające


Przyłbice pasywne cechują się tym, że mają wymienne szkiełka tzw. filtry z zaciemnieniem z reguły w zakresie DIN 9 -13. Można do nich stosować szkła korekcyjne. Znajdują zastosowanie głównie tam gdzie zajarzenie łukuspawalniczego odbywa się stosunkowo rzadko np. w metodzie MMA (spawanie elektrodą otuloną).

Bardzo powszechne w zakładach w których nie ma dużej ilości spawania, zdarza się jednak, że niektórzy spawacze z przyzwyczajenia wybierają właśnie te rodzaje przyłbic spawalniczych. Jedną z najpowszechniejszych przyłbic tego typu, które można znaleźć w naszej ofercie to przyłbice firmy ESAB Eco Arc II z uchylną szybką.

Przy zastosowaniu odpowiednichadapterów, jest możliwość montowania tej przyłbicy do niektórych kasków. Niektóre zakłady produkcyjne ze względu na przepisy BHP wymagają kasku, stąd ta przyłbica świetnie się do tego nada.

Przyłbice samościemniające to maski ochronne z wbudowanym filtrem, który włącza się automatycznie,kiedy sensory wykryją zajarzenie łuku i automatycznie ściemniają operatorowi obraz, który pozwala tylko na obserwację zajarzonego łuku, jeziorka spawalniczego itd. Przy doborze jak najlepszej przyłbicy należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Klasa optyczna(najlepiej jak ma 1/1/1/1)
  • Czas reakcji
  • Ilość sensorów (2 lub 4 – najlepiej jak ma 4)
  • Zakres ściemniania (9-13 DIN to standard, niektóre przyłbice mają jednak funkcję szlifowania (4-6 DIN)
  • Rodzaje zasilania - ogniwa słoneczne / bateryjne. Najlepiej jak przyłbica ma oba te zasilania. Zasilanie bateryjne bowiem, pozwoli na korzystanie z przyłbicy kiedy operator położył ją w cieniu i niemiała czasu na naładowanie się.

Warto też rozważyć przyłbice spawalnicze z nawiewami. Są one bardzo ważne, w sytuacjach kiedy spawamy metale których tlenki są bardzo trujące dla naszego organizmu np.aluminium. W takim przypadku należy dobierać przyłbicę, która ma przystosowanie do zastosowania z nawiewem. Z reguły jest oznaczana po nazwie własnej jako „air”. Mają one wbudowane kaptury, które izolują puste przestrzenie pomiędzy obudową, a głową operatora, a do środka jest pompowane filtrowane powietrze z nawiewu, który montujemy na plecach. W przypadku nawiewów warto zwrócić uwagę na jedną rzecz: długość działania baterii na jednym ładowaniu. Bardzo ważne jest, aby było to minimum 8h ciągłej pracy.

W naszym sklepie możecie otrzymać Państwo przyłbice pasywne, samościemniające i przystosowane pod nawiew różnych marek takich jak ESAB, Ideal, Speedglas, Spartus i wiele innych. Jeśli potrzebujesz niezbędnych akcesoriów także znajdziesz je na stronie.

Zachęcamy do kontaktu!

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Daj znać innym co myślisz o tym poście.
Najpierw musisz się zalogować.
Spoko artykuł, Polecam Eco Arc

Dowiedz się więcej

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przelewy24
Blik

Przesyłki nadawane dzięki

InPost Pocztex DPD

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop